|
Artur Banach
|
prezes NetSprint.pl
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Od 2001 roku pracuje w NetSprint.pl, a od 2003 roku pełni w niej funkcję prezesa zarządu. Na przełomie 2000 i 2001 roku współpracował z inkubatorem e-Katalyst. Wcześniej pracował w dziale Tax and Legal Services w PriceWaterhouseCoopers w Los Angeles, a także uczestniczył w projekcie w firmie konsultingowej Central Europe Trust w Warszawie.
Najbardziej lubi podróżować (Chiny, Rosja, Ameryka Płd.- Peru, Boliwia, Argentyna, Brazylia), dobre kino (prowadził DKF Overground) oraz sport.
|
|
Robert Biegaj
|
dyrektor działu strategicznego, Gazeta.pl
Robert jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing oraz finanse i bankowość. Od początku swojej pracy zawodowej związany z rynkiem mediowym. Od listopada 1996 roku do maja 2000 roku pracował w firmie Commercial Travellers, wydawcy dziennika Giełda Samochodowa oraz tygodnika Auto Market Truck na stanowisku kierownika sprzedaży. W czerwcu 2000 roku rozpoczął pracę w Agorze w Projekcie Internet na stanowisku Product Managera. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora działu strategicznego w Gazeta.pl. Od 2006 roku jest członkiem zarządu IAB Polska z ramienia Agory. |
|
Massimo Burgio
|
członek zarządu Global Committee w SEMPO
Massimo jest współzałożycielem i członkiem Sempo Europe (Search Engine Marketing Professional Organization) oraz Sempo Latino. Często występuje w roli prelegenta na konferencjach poświęconych zastosowaniom marketingu w wyszukiwarkach, m.in. podczas kongresów SES. Massimo założył również agencję Global Search Interactive, która przeprowadza międzynarodowe kampanie.
Massimo zaczął karierę zawodową jako copywriter w 1990 roku po ukończeniu studiów na kierunku komunikacja marketingowa na University of Rome. W branży internetowej we Włoszech działa od jej początków. Współzałożył jedne z największych włoskich portali internetowych: Kataweb, Wind i RAI Net. W 2000 roku przeniósł się do agencji interaktywnej Deepend Rome a potem Xister, gdzie pracował jako dyrektor zarządzający.
Massimo przeniósł się z Rzymu do San Francisco w 2003 roku, by zarządzać kalifornijskim oddziałem włoskiej firmy zajmującej się marketingiem internetowym Ad Maiora. Dwa lata później dołączył do agencji interaktywnej Zunch Communications, pomagając jej otworzyć oddział w San Francisco. Pod koniec 2006 roku Massimo stworzył Global Search Interactive. |
|
Tomasz Ciepiela
|
senior account executive, MRM Worldwide Polska (dawniej Zentropy Partners)
Tomek jest absolwentem krakowskiej Akademii Ekonomicznej (zarządzanie i marketing). Ma 3 lata doświadczenia zawodowego w branży internetowej. Przez rok prowadził własną firmę, a przez dwa lata zdobywał doświadczenie w agencyji reklamowej. Pracował dla takich klientów jak Polkomtel, Bank BGŻ, PLL LOT.
Interesuje się nowymi mediami, turystyką, sportem i kinem.
|
|
Tomasz Cisek
|
dyrektor Empik.com, członek zarządu EMPIK
Tomek wcześniej był członkiem zarządu Interactive Marketing Partner (Grupa CR Media). Z branżą internetową związany jest od 2001 roku. Zainicjował i współrealizował pierwsze polskie badanie profilu internautów Prawdziwy Profil, które zostało zaprezentowane podczas dorocznej konferencji ESOMAR w Los Angeles w 2003 roku. Opracował również oprogramowanie do zarządzania bazami danych oraz obsługi i monitorowania wysyłek e-mail.
W latach 2003-2004 jako dyrektor zarządzający Sabela Media Polska Sp. Z O.O. (Grupa CR Media) zajmował się wprowadzaniem standardów związanych z technologiczną obsługą kampanii reklamowych w internecie. Stworzył m.in. dział zajmujący się Public Relations w sieci. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. |
|
Christopher Coonen
|
dyrektor generalny, PayPal
Christopher studiował na School of Foreign Service w Georgetown University. Później zdobył tytuł MBA w Kellogg School of Management w Northwestern University.
Swoją karierę zawodową zaczynał jako dyrektor handlowy w DHL w Rosji w 1991 roku. Następnie przez 3 lata pracował w firmie konsultingowej A.T. Kearney w Chicago, potem w Paryżu. W 1999 roku rozpoczął pracę w Trader.com jako dyrektor e-recruitment, a następnie piastował stanowisko global new products director w Western Union International. Obecnie zarządza firmą PayPal w rejonie południowo-wschodniej i północnej Europy.
|
|
Małgorzata Curyło
|
marketing manager, Allpay.pl
Małgosia zawodową przygodę z internetem rozpoczęła 7 lat temu z Onet.pl, zajmując się kolejno promocją portalu, marketingiem serwisów społecznościowych, a później pełniąc rolę product managera Onet-Skype. Aktualnie odpowiedzialna jest za marketing marki i produktów Allpay. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Po pracy uprawia rackethlon i żegluje.
|
|
Dominik Czarnota
|
zastępca dyrektora handlowego ds. e-commerce, Interia.pl
Dominik jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Studiował także na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z działem e-commerce w Interii związany jest praktycznie od początku jego istnienia. Doświadczenie związane z handlem elektronicznym zdobywał również w PTK Centertel, gdzie pracował jako eShop Product Manager. Od grudnia 2006 roku w ramach działu handlowego Interii szefuje pionowi e-commerce.
Jego pasją są podróże (Iran, Indie, Turcja, Bałkany) i tango argentyńskie. |
|
Witold Ferenc
|
prezes Frisco.pl
Witold jest pomysłodawcą i prezesem Frisco.pl, pierwszego w Polsce supermarketu online, który nie jest powiązany z żadną siecią sklepów. Wcześniej był konsultantem politycznym, zajmował się strategiami wyborczymi i komunikacji, prowadził ogólnopolskie kampanie wyborcze. Wspótworzył dwie książki poświęcone komunikacji strategicznej.
Witold jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Oxford University.
|
|
Mariusz Janiszewski
|
dyrektor zarządzający Skapiec.pl
Mariusz jest współtwórcą jednego z największych w Polsce serwisów porównujących ceny - Skapiec.pl. Jest rzecznikiem zarówno idei porównywania cen, jak i szerokiego dialogu ze społecznością zgromadzoną wokół serwisu.
Studiował na Politechnice Wrocławskiej. Jego kariera od początku związana była z szeroko pojętym IT. W 2002 roku rozpoczął współpracę z Logotec Enterprise - wrocławską firmą wdrażającą systemy informatyczne. Przez dwa lata pracował tam w charakterze konsultanta. Karierę zawodową kontynuował w Kerio Technologies Polska, gdzie jako dyrektor generalny odpowiadał za bieżące zarządzanie firmą oraz wytyczanie strategii jej rozwoju. Od blisko trzech lat prowadzi serwis Skapiec.pl
|
|
Krzysztof Jerzyk
|
wiceprezes Merlin.pl
Krzysztof jest absolwentem Politechniki Warszawskiej - w 1982 ukończył wydział Mechaniki Precyzyjnej. Po studiach przez 12 lat pracował w PLL LOT w dziale kontroli technicznej, który zajmował się prowadzeniem badań nieniszczących i diagnostyki silników lotniczych.
Krzysztof jest współtwórcą i organizatorem działu logistyki pierwszego w Polsce Klubu Książki należącego do wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Od początku istnienia sklepu internetowego Merlin.pl, czyli od 1998 roku, pełni funkcję wiceprezesa firmy.
|
|
Tomasz Jędraszczyk
|
head of web solutions, Yavanet/LiderLink
Tomek z internetem zawodowo związany jest od 8 lat. Jest założycielem dwóch spółek LiderLink - tworzącej serwisy oparte o CMS i Yavanet - zajmującej się sprzedażą w sieci. Przez ostatnie 3 lata odpowiedzialny był za działanie serwisu internetowego i systemu sprzedaży w Centralwings. Ukończył filozofię, bankowość i ubezpieczenia, a od 5 lat jest wykładowcą Uniwersytetu Łódzkiego na podyplomowych studiach PR - oczywiście PR przez internet. Lubi to, co robi.
|
|
Marcin Karolewski
|
prawnik, konsultant, UBIK Business Consulting
Macin jest absolwentem prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę magisterską obronił z "Przestępstw przeciwko ochronie informacji w Kodeksie Karnym z 1997 r. ze szczególnym uwzględnieniem art. 267 § 1 jako przepisu kryminalizującego "hacking" na tle unormowań Rady Europy".
Specjalizuje się w szeroko rozumianej "ochronie informacji", interesuje się m. in. zagadnieniami ochrony danych osobowych, zarówno w aspekcie prawnym, jak i techniczno-organizacyjnym.
|
|
Tomasz Karwatka
|
dyrektor operacyjny, Janmedia Interactive
Tomek od trzech lat zajmuje się promowaniem efektywnego (użytecznego i dostępnego) projektowania serwisów WWW. Jest autorem bloga Webusability.pl oraz autorem kursu usability. W Janmedia Interactive Tomek brał udział w projektach między innymi dla: LUKAS Bank, Pekao S.A., ING Bank Śląski, Bank Światowy, Amnesty International, Generali, Euronet, Gazeta.pl, Wp.pl.Wcześniej pracował w agencji reklamowej, firmie informatycznej, prowadził magazyn internetowy, był współtwórcą oprogramowania użytkowego i gier.
Tomek jest też współtwórcą społeczności Lista Usability skupiającej osoby zainteresowane użytecznością oraz cyklicznych imprez Grill IT.
Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, członkiem The Usability Professionals' Association, Fundacji Internet PR i Akademi Internetu, autorem kilkudziesięciu publikacji.
|
|
Jarosław Kownacki
|
prezes zarządu Zakupy.com
Jarek jest związany z branżą internetową od 6 lat. W latach 2004 - 2006 pracował jako dyrektor ds. rozwoju, odpowiadając za stworzenie i zarządzanie spółką stat24 (Grupa Gemius) oferującą usługi monitorowania zachowań użytkowników na witrynach internetowych tysiącom klientów w Polsce i za granicą - w tym wielu sklepom internetowym. Wcześniej pracował w Gemius S.A., gdzie zajmował się popularyzacją internetowych narzędzi badawczych na polskim rynku. Związany był też ze spółką TP Internet.
Jarek jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie (finanse przedsiębiorstw). Zawodowo interesuje się zarządzaniem wartości przedsięwzięć internetowych oraz zastosowaniem badań i analiz w celu zwiększania sprzedaży online. Z przyjaciółmi współtworzył kilka serwisów społecznościowych m.in ithink.pl i podaj.net
|
|
Michał Kreczmar
|
wydawca serwisów internetowych IDG Poland, prowadzący konferencję Internet Standard
Absolwent Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego.
W IDG Poland S.A. Pracuje od zarania dziejów. Zaczynał od pracy dziennikarza Computerworld był redaktorem naczelnym Cybera, a obecnie dowodzi działem internetowym wydawnictwa. Steruje działaniem kilkunastu redakcji, działami sprzedaży i marketingu, community & audience managementu, webdevelopmetu i webmasteringu, kategoryzacji oraz administracji infrastrukturą. Jest bezustannie na bieżąco z tym, co dzieje się na szeroko pojętym rynku IT. Wiceprezes rady nadzorczej IAB Polska (z ramienia IDG).
Ojciec córki, fan S-F, gracz komputerowy, lubi podróże, tajską kuchnię.
|
|
Bartek Krzemień
|
senior PPC administrator i SEO konsultant, Ataxo
Bartek pracuje w Ataxo od początku 2006 roku. Obecnie zajmuje się zarządzaniem kampaniami PPC oraz opracowywaniem strategii SEO kluczowych klientów firmy. Doskonale orientuje się w problematyce SEM na rynkach lokalnych oraz światowym. Doświadczony menadżer produktów, prowadzący efektywne kampanie reklamowe na różnych platformach online. Posiadacz prestiżowego tytułu Qualified Google Advertising Professional. |
|
Andrzej Lewaszkiewicz
|
interactive planner/media buyer, MRM Worldwide
Zapytany w kwietniu 2005 r."czy wie co to jest dom mediowy?" nie potrafił odpowiedzieć, ale zaryzkował i zgodził się zasilić szeregi wspólnego departamentu internetowego stworzonego przez MRM (d. Zentropy Partners) i Universal McCann, gdzie pracuje do dziś. Na co dzień zajmuje się tworzeniem strategii internetowych i planowaniem kampanii m.in dla Microsoftu oraz Stereo.pl. W szczególności bliskie są mu zagadnienia związane z analizą efektywności i oceną skuteczności kampanii internetowych.
Andrzej jest absolwentem Wydziału Nauk Aktuarialnych Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Warszawie. Jest sympatykiem czeskich filmów współczesnych.
|
|
Matěj Novák
|
SEM guru, Ataxo
Matěj jest absolwentem Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Karola w Pradze. Od 1988 lat zajmuje się programowaniem a od 4 lat jego pasją stała się optymalizacja w wyszukiwarkach. Od 2004 pracuje w Ataxo. Uczestniczy w najważniejszych projektach związanych nie tylko z kampaniami kluczowych klientów, ale przede wszystkim z testowaniem narzędzi analitycznych oraz tworzeniem własnych narzędzi softwarowych. Bierze udział w wielu SEM konferencjach odbywających się na całym świecie (np. SES), z ramienia Ataxo aktywnie działa w międzynarodowej organizacji SEMPO. W Czechach należy do aktywnych blogerów, znany jest pod pseudonimem Pachollini. |
|
Marcin Pery
|
wiceprezes Gemius
Absolwent wydziału cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W latach 1999 - 2002 pracował w zarządach firm teleinformatycznych. Od kilku lat jest pracownikiem naukowym i wykładowcą w macierzystej uczelni. W chwili obecnej przygotowuje rozprawę doktorską na temat "Metody optymalizacji dotarcia do wybranych grup celowych użytkowników internetu".
Od 2002 roku jego działalność zawodowa związana jest z firmą Gemius S.A., w której pełni funkcję dyrektora ds. strategii i rozwoju. Odpowiada między innymi za tworzenie krótko- i długookresowych planów rozwoju Gemius S.A. oraz sprawuje nadzór nad ich realizacją. Konsekwencją jego zaangażowania w działanie spółki jest rozwój metodologii i technologii badawczych oraz ekspansja firmy na rynki zagraniczne. W wolnych chwilach lubi grać w brydża, a jego pasją jest kino i muzyka. |
|
Alina Prawdzik
|
dyrektor generalny eBay Polska
Alina pełni funkcję dyrektora generalnego eBay Polska od stycznia 2006 r. Przed rozpoczęciem pracy w eBay przez 12 lat była związana z firmą Procter&Gamble, gdzie stworzyła i zarządzała działem Shopper Marketingu na Polskę, wdrażając strategie marketingowe koncernu we współpracy z największymi sieciami handlowymi. W latach 1999-2001 była brand managerem marki Blend-a-med na Polskę i kraje bałtyckie.
Alina odpowiadała także za charytatywna akcje "Podaruj Dzieciom Słońce", największą inicjatywę marketingu społecznego w Polsce. Za osiągnięcia w jej ramach została wyróżniona nagrodą "Parasol Szczęścia" w 2004 roku.
Ukończyła handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim, ze specjalnością marketing. Pochodzi z Gdyni. |
|
Sebastian Ramatowski
|
dyrektor operacji, eCard
Sebastian jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (studiował na kierunkach: bankowość i finanse, zarządzanie i marketing). Obecnie studiuje na studiach doktoranckich w Katedrze Small Businessu w Szkole Głównej Handlowej.
W eCard S.A. pracuje od 2000 roku. Do 2003 r. zajmował się procesami zabezpieczenia transakcji dokonywanych kartami płatniczymi oraz prowadzeniem projektów rozwojowych. Później skupił się na sprzedaży produktów eCard i Xtrade, pełniąc stanowisko dyrektora handlowego. Od końca ubiegłego roku pracuje jako dyrektor operacji. |
|
Dariusz Zaremba
|
szef działu e-commerce, Wirtualna Polska
Dariusz jest absolwentem wydziału zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1999 roku pracuje w Wirtualnej Polsce. Karierę zawodową rozpoczął w dziale marketingu. Później pracował w dziale finansowym.
Od 5 lat zajmuje się tematyką handlu elektronicznego. Obecnie jest odpowiedzialny za dział e-commerce w Wirtualnej Polsce S.A.
|
|
Justyna Zimna
|
edukacja użytkowników, Allegro.pl
Od pół roku zajmuje się edukacją użytkowników Allegro. Jest doktorantką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się literaturą. Od 10 lat prowadzi zajęcia i warsztaty literackie. Wydała "Dziennik frazeologiczny".
|